ArtAndVino

Dlaczego sztuka i wino?

Sztuka od lat kojarzy się z czymś poważnym i często nieosiągalnym. Z biegiem czasu jednak zaczęła się rozwijać i przybierać różne oblicza. Obecnie dostrzegamy ją nie tylko w arcydziełach wielkich malarzy, ale też w naszej codzienności. Cieszy oko, prowokuje i zachęca do indywidualnych prób. Dodatkowo stanowi pretekst do wspólnych przeżyć i kreatywnych spotkań.

Na przestrzeni lat dziedzina sztuki zbudowała wokół siebie dużą barierę wejścia. Nie była dla wszystkich, była dziedziną zamkniętą, którą rozumiało niewielu. Wzbudzała powagę, kontrowersję, a czasem też poruszenie. Za pędzel chwytali nieliczni, którzy wyróżniali się jedną charakterystyczną cechą, jaką była odwaga.

Sztuka dziś to sposób na wyrażanie własnej osobowości. Jest formą okazywania emocji i demonstrowania uczuć. Dostępność różnorodnych technik umożliwiła dopasowanie narzędzi do artysty. Kucharz rzeźbi w warzywach, barista na piance kawy, graficiarz tworzy na murze a inżynier wykorzysta rysunek techniczny.

Malowanie jest dla każdego! Jest najprostszą techniką, która wymaga jedynie decyzji i chęci. Narzędzia wykorzystywane w tej technice to jedynie płótno, pędzel i farba. Nie jest precyzyjna oraz nie wymaga doświadczenia. Skupienie podczas wykonywanej czynności, wycisza i relaksuje. Oparta jest na spontanicznych ruchach pędzlem i mieszaniu wielu kolorów. Malowanie plamami jest proste, przyjemne, a przede wszystkim bezpieczne. Im bardziej artysta puszcza wodze swojej fantazji i łamie konwenanse tym dzieło staje się bardziej atrakcyjne.

Tylko jak się odważyć?

W procesie twórczym, aromatyczne i pełne smaku wino pełni określoną funkcję. Kieliszek wina zazwyczaj kojarzy się z relaksem i estetyką. Poza tym, że sam kieliszki do wina ma idealne proporcje, smukłe kształty co cieszy oko, to każdy łyk czerwonego płynu sprawia radość naszemu podniebieniu. Efekt relaksacyjny pozwala całkowicie się odprężyć i dodaje odwagi. Odwaga połączona z relaksem i dobrym humorem to przepis na sztukę. Ta konfiguracja uwalnia twórczą ekspresję i powoduje, że aura inspiruje nas do spontanicznych i kreatywnych działań.

Art&Vino

X